Dīvaini dīvainais februāris. Šodien ir mana vārdadiena. Un rīt ir Mīlestības diena. Jaunajiem patīk Valentīndiena. Tās ir tādas pieturas, dienas, kuras iezīmē ar konkrētu nodomu tai dienā.
Bet paldies par atgādināšanu, par to, ka šomēnes es maz pierakstu. Nu jā, ja janvāris bija tāds mierīgs, stabils, liekas, ka nu viss ir “parasti”. Bet kolektīvā saziņa, apziņa jau šūpojas par to, ka nu nebūs viss tik mierīgi, kā izskatās.
Šķelšanās un atsvešināšanās “gaisā” ir ļoti liela, tāda dīvaina enerģija. Liekas, ka ir tāds tukšums un tai pat laikā milzīgs troksnis. Prātā var sajukt, un sajūk jau arī tas prāts. Un labi vien ir – ļaujam prātam sajukt.
Šodien arī ir tāds uzdevums – mainīt domāšanu, pielāgot prāta spējas, savu mentālo ķermeni savām vajadzībām. Un tas var novest līdz kārtīgai “bipolārkai”. Skumjākais tai visā, ka tas nerada prieku, nav prieka enerģijas.
Jāsaka, ka mēs varam caur aromātiem sev atgādināt prieka enerģiju. Ņemiet palīgā ēteriskās eļļas, hidrolātus, kas iedod prieku. Ziedu hidrolātus, saules krāsas hidrolātus. Tie palīdz ikdienu ievirzīt mums katram vajadzīgā gultnē.
Bet tam ir otra medaļas puse. Mēs sākam pamanīt, ka mūsu katra vajadzīgā dzīves taka vairs nesakrīt ar daudziem, ar kuriem mēs līdz šim gājām.
Kā ir jums? Kas jums nospiež sirsniņu? Grūti tā uzreiz atbildēt, jo it kā ir, bet tai pat laikā nekā nav.
Nu jā, varbūt kādas tādas ikdienas rūpes – bērni, vīrs, saimniecība, darbs. Bet tie ir tādi kreņķi. Es vairāk runāju par tādām dziļām, iespiestām jūtām, kas iet cauri. Un man pašai priekš sevis ir atbilde.
Tās ir kolektīvās jūtas. Un, ja kolektīvās jūtas es, iespējams, tu arī esi pamanījis. Mēs izjūtam tās, nu tā, kā katrs izjūtam. Un mums tas nepatīk. Nu, man nepatīk, bet es zinu, ko darīt. Un darīt var.
Es esmu daļa no “kolektīva”, tātad man sevī ir jāmaina tas, kas man nepatīk, un es mainīšu kolektīvo “sajūtu”. Nu, grozāmies kā gribam – viss sākas mūsos. Nu vairs galīgi, galīgi nevar gaidīt, ka kāds tur kaut kur kaut ko izdarīs, un man no tā būs labāk.
Tai pat laikā tā arī ir – kāds, ar ko un par ko man sāp sirds, pieņem savus lēmumus, atlaiž “slūžas”, un mani arī atlaiž – lielu sabiezējušu jūtu mākonis.
Redziet, mēs dalāmies un sadalāmies, bet esam viens vesels. Man žēl, ka cilvēki cieš no vientulības, atstumtības, nemīlestības. Bet nevar, nav gatavi pacelt pakaļas un aiziet līdz “kolektīviem”.
Un tam visam atkal ir cita puse – ir bail no vilšanās, ka mani tur nemīlēs, negribēs, nesapratīs, nepieņems. Jo ir tāda pieredze. Un to var saprast.
Bet atceramies vienu vienīgu patiesību – savu iekšpasaules patiesību. Es esmu pasaule, un pasaule esmu es. Mēs spoguļojam, projicējam sevi, savus atspulgus citos.
Skatoties “pasaulē” – uz citu cilvēku izskatu, notikumiem – un gribam to, kas jau ir citiem. Patiesībā mēs katrs arī to varam piedzīvot. Tikai ir viens “bet”, viens vienīgs “bet”: “Kur es sev pats to aizliedzu?”
Bet kāpēc es sev to nedodu, to, ko es gribu? Dodot sev, es tieši to enerģiju iedodu pasaulei, un pasaule to izpauž caur savu prizmu. Zem vārda “pasaule” ir arī citi cilvēki.
Nu, piemēram. Rīt ir Valentīndiena. Kādam tā ir pastiprinātas mīlestības diena.
Un, ja nav tas otrs pie sāniem, kas šo romantisko dienu piepilda ar baloniem, sirsniņām, šampanieti un visu, ko šādā dienā gribas, tad ir viens vienīgs sev jautājums: ko es sev liedzu, ko es sev aizliedzu, ja vienu dienu gadā es nevaru dabūt šādu romantiku, kādu es gribu?
Nu, protams, no šī mēs varam izvest tēmu par partnerattiecībām un to vērtību katra individuālajā dzīvē.
Man personīgi nevajag tādu vaibiņu un visas tās atribūtikas reizi gadā. Bet katru dienu būt un justies stabili. Un man nepatiktu kleķčīt un gaidīt.
Ja jūsos ir šis romantiskais Valentīna gars – lūdzu, izpaudiet to caur sevi! Iekārtojiet savu vidi skaistu, ieprieciniet visus bijušos un noskatītos partnerus.
Var taču tādā dienā sveikt Mīlestības svētkos bez aizspriedumiem. Parādiet pasaulei, ka jums katram, katrai tas patīk, ka jūs mīlat šādus svētkus. Un, ja ne šogad, tad nākamgad noteikti ienāks jūsu dzīvē kāds, ar kuru kopā jūs piedzīvosiet “Valentīna mīlas amoriņa enerģiju”.